Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yüz tüyleri her zaman bir erkeğin erkekliği ve olgunluğu ile ilişkilendirilmiştir. Kalın bir sakal ve bıyıklar güçlü bir etki bırakmakla birlikte, bazı erkekler çeşitli sebeplerden ötürü başta genetik olmak üzere yüz bölgelerinde yeterli tüye sahip değildir.  Fakat teknolojinin gelişmesiyle beraber, genleriniz veya başka bir faktör sizi engellememelidir. Saç ekimi artık sadece baş için sınırlanmış değildir ve yüz sakal ekimi de erkeklere yardımcı olmak için başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bir sakal ekimi, yüz bölgesindeki her şeyi içerir. Fakat bir kliniğe gitmeden önce sakal ekimi hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Bütün bunları bilmek, sakal ekimi hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Saç Ekiminden Farkı Yoktur

Sakal ekimi, kafa derisi üzerinde gerçekleştirilen geleneksel saç ekimine çok benzer bir süreçtir. Cerrah, kafa derisinin arka kısmından sağlıklı, dirençli kıl folikülleri toplar ve onları yüzünüzdeki ihtiyaç alanlarına nakleder.

Yeterli Donör Alana Sahip Olmalısınız

Bir sakal ekimi için adaylığınız öncelikli olarak donör saç tedariğine bağlıdır. Sakal ekimi için yeterli donor saç sağlamanız gerekir. Zaten ciddi bir kellik olan bir saç dökülmesi hastası iseniz, yüz transplantasyonu için yeterli sağlıklı saçınız olmayabilir.

FUE Tekniği Kullanılır

Transplantasyon için sadece birkaç yüz grefte ihtiyacınız varsa, cerrahınız size en az invaziv olan ve herhangi bir yara izi bırakmadığı için FUE tekniğini seçmenizi tavsiye edecektir.

Yeni Saçlar Anında Büyümeyecek

Saçlı deride yapılan bir saç ekimi gibi, yüz transplantasyonu da iyileşme belirtileri göstermeden önce birkaç ay süren zaman alıcı bir süreçtir. Ekilen saç başlangıçta dökülecek. Yeni büyüme 4 ile 5 ay sonra belirginleşecek ve tam sonuçların görülebilmesi için genellikle bir yıldan fazla zaman gerekecektir.

Ağrı Olmaz

Sakal ekimi tedavisi neredeyse ağrısızdır. Çoğu zaman, cerrahın gerekli folikülleri alması için uyguladığı FUE saç ekimi tekniği kullanılarak yapılır. Bu nedenle, geleneksel FUT tekniğinde olduğu gibi büyük kesiler yapmaya gerek yoktur.

Sakal Ekimi Farklı Nedenlerle Yapılabilir

Çoğu zaman, estetik nedenlerden dolayı sakal ekimi yapılır. Bununla birlikte, yaralanma veya cerrahi izlere bağlı olarak yüzdeki kıllanma eksikliği nedeniyle de tercih edilebilmektedir.

Hemen Tıraş Olmazsınız

Sakal ekiminde ekilen saçları ameliyattan sonraki ilk 10 gün boyunca tıraş etmemek daha iyidir. Tedaviden iki hafta sonra saç dökülmesi olacağını unutmayın. Endişelenmeyin, ameliyat sonrası 3. veya 4. ayda yeni saç büyümesinin önünü açan şok aşama olarak bilinmektedir. Bundan sonra, yeni saçların uzamaya başlaması için istediğiniz zaman tıraş olmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Kalıcı Çözümdür

Her tür saç ekiminin çok önemli bir özelliği ve faydası kalıcı sonuçlar vermesidir. Bu nedenle nakledildikten sonra yeni sakallarınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Risk Yoktur

Sakal ekiminin endişelenmek için büyük bir tedavi olmadığını düşünebilirsiniz. Tabii ki, endişelenecek bir şey yok, ama yine de cerrahi bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Çok nadir olmasına rağmen, yüzde meydana gelen enfeksiyon ve izler gibi riskler ve komplikasyon riski vardır. Bu genellikle kötü bakım sonrası ya da sakal ekimini tecrübesiz bir saç restorasyon cerrahı tarafından yaptırdığınız için gerçekleşir.

Bu nedenle araştırmanızı yapmanız ve ekim işleminizi birçok başarılı sakal ekimi vakası geçirmiş deneyimli bir cerrah tarafından yaptırmanız gerekir.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul