Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sağlık Turizm Teşvik Danışmanlığı 

HİZMET SEKTÖRÜ TEŞVİKLERİ

Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği

Yurtdışına yönelik olarak gerçekleştirilen reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik giderlerine ilişkin harcamalar desteklenir.

Acenta Komisyon Desteği

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetkilendirmiş Sağlık Tesisleri tarafından Yetkilendirilmiş Aracı Kurumlar tarafından Hasta getirilmesinde yapılan komisyon ödemeleri desteklenir.

Danışmanlık Desteği

Bakanlık tarafından uygun görülen kurum ve kuruluşlardan alınan/yaptırılan pazar araştırması, sektör, ülke, uluslararası mevzuat, veri madenciliği/veri izleme/değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka odaklı raporlar (mali ve hukuki raporlar dahil) ile yabancı şirket alımlarına yönelik danışmanlık hizmetlerine (mali ve hukuki danışmanlık dahil) ilişkin giderler desteklenir.

Bireysel Fuar Katılım Desteği

Yurtdışında düzenlenen ve “Desteklenen Bireysel Organizasyonlar Listesi (EK-31A)” nde yer alan fuar, kongre, konferans, seminer etkinlikleri katılım giderleri desteklenir.

Ürün-Hizmet Tescil Desteği

Yetkilendirilmiş Sağlık Tesisleri ve Aracı Kurumların yurtdışında aşağıdaki maddelerde yapacakları Şirket/Kuruluş adına Marka Tescilleri ve araştırma, inceleme vb. bütün zorunlu giderler desteklenir.

Yurtdışı Birim Desteği

Uluslararası arenada Hedef Pazarlarında fiziksel olarak bulunmak isteyen Uluslararası Sağlık Turizmi Yeki Belgesi bulunan Sağlık Tesisleri ve Aracı Kurumların yurtdışında oluşturacakları birimlerin brüt kira (vergi/resim/harç dahil) ve komisyon harcamaları desteklenir.

Tercümanlık Desteği

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetkilendirmiş Sağlık Tesislerinde çalışan yurt içinde istihdam edilen ve tercümanlık (Sağlık Turizmi Personeli) kapsamında çalışan 2 (iki) adet personelin aylık brüt ücretleri desteklenmektedir.

Not: Sadece hastane ve sağlık kuruluşları yararlanabilir .

Hasta Yol Desteği

Uluslararası Sağlık Turizmi Kapsamında Türkiye’de tedavi edilen uluslararası hastaların ekonomi sınıfı ulaşım giderleri desteklenmektedir. Sağlık turizmi destekleri kapsamında verilen sadece sağlık tesislerinin yararlandığı bu destek başlığı ile sizin için gelen ve 7 gün içerisinde kaydını yaptığınız her sağlık turisti için bu destekten yararlanabilirsiniz.

map-marker
Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Quasar İstanbul Tower No:76 / L Katı Ofis No:87 World Plast