Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Safir Fue Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Herkesin bildiği gibi, safir en değerli taşlardan biridir. Aynı zamanda sertliği, dayanıklılığı ve parlaklığı ile bilinir.

FUE saç ekimi söz konusu olduğunda gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi tekniklerinde en modern ve en yaygın kullanılan yöntemlerden biri de safir saç ekimidir Doğal görünümlü sonuçların elde edilmesini sağlamak için uygulanan Safir FUE saç ekimi ile hasta lokal anestezi ile rahatlatıldıktan sonra, saç kökleri bir mikro motor kullanılarak donör alandan  birer birer alınır. Bu yöntemle, çıkarılan foliküller daha önce oluşturulan insizyon alanına ekilmektedir.

Saç ekiminin yapılacağı bölgede saç foliküllerinin ekilmesi için küçük kanallar açılmaktadır.  Doğal görünüm elde etmenin belirleyicileri olan saç büyümesinin yoğunluğu, açısı ve yönü üzerinde kanallar büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, başarılı bir saç ekimi operasyonu için kanalları açmak en önemli süreçtir. Bu yüzden üç bıçaklı safir aletinin kullanılması iyi bir seçimdir.

Saç ekimi işlemi sırasında kanallar safir yöntemi ile çok iyi açılmaktadır. Safir bıçakların küçük ve ince olması nedeniyle, greftlerin dış kısımla teması çok daha azdır. Aynı zamanda safir FUE saç ekimi ile yapılan uygulamalarda iyileşme süreci çok daha kısadır.

Safir FUE Saç Ekimi Yönteminin Avantajları

Kanalın açılması sırasında daha az titreşim oluşur. Bunun nedeni safir bıçağının sertliğidir. Böylelikle doku hasarı riski en aza indirilir.

Doğal saç büyümesini sağlar.

Ameliyattan sonra, ödem seviyesi daha düşük olduğundan, hasta daha konforlu biçimde hayatına devam eder.

Safir FUE saç ekimi tüm kanalların aynı kıl köklerinde açılmasını sağlar. Bu nedenle, saç ekim işleminden sonra foliküllerin yerinden çıkma veya açı pozisyonlarının değişme olasılığı yoktur.

Safir bıçakları, nakil işlemi için çok küçük kesikler oluşturur. Bu sadece dokuların daha hızlı iyileşmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilt yüzeyinin de yumuşak kalmasını sağlar.

Safir saç ekimi daha fazla saç yoğunluğu elde edilmesini sağlar. Safir bıçaklar kullanıldığında, genellikle daha yoğun saç elde edilir ve bu, saçların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Safir saç ekiminin en önemli avantajlarından biri travma, kafa derisi doku hasarı ve FUE saç ekimi ve diğer saç ekim işlemlerinde sık görülen diğer olası komplikasyon riskini azaltmasıdır. Bu safir bıçaklarının nitelikleri ile alakalıdır. Safir bıçakları antibakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeylere sahiptir. Ayrıca keskin, sert ve dayanıklıdırlar. Bu nitelikler, kesi yapma işlemi sırasında titreşimleri azaltır ve böylece saç ekimi ile ilişkili riskler de ortadan kalkar.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) saç ekim yöntemi, saç ekiminin popüler bir yöntemidir ve 12 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Aslında, FUE saç ekimi şu anda küresel olarak en yaygın olarak kabul gören ve popüler saç ekimi tekniğidir. Yıllar geçtikçe, saç ekimi olağanüstü bir şekilde gelişmiştir. Safir bıçaklı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu saç ekim tekniği harika sonuçlar verir. Saç dökülmeniz varsa ve size doğal estetik açıdan hoş sonuçlar sunacak bir saç ekim işlemi yaptırmak istiyorsanız, safir saç ekimi sizin için en iyi seçenektir.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul