Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekiminin Avantajları

Saç ekimi ameliyatı olma kararını verdiğinizde, seçenekleriniz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek için kendi araştırmanızı yapmaya başlarsınız. Bu iyi bir fikirdir, çünkü sizin için en iyi seçeneği bulmak için saç ekimi cerrahınızla daha ayrıntılı bir tartışma yapabileceksiniz. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve FUT (Foliküler Ünite Nakli) saç ekimi hakkında çok fazla bilgi bulmuş olabilir ve aniden DHI (Doğrudan Saç Ekimi) saç ekimine rastlamış olabilirsiniz. DHI saç ekimi yöntemi, saç ekimi alanındaki en son gelişmelerden biridir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI’yi anlamak için, önce FUT ve FUE arasındaki farkı bilmeniz gerekir. FUT saç ekiminde saç kökleri olan bir doku şeridi kafa derisinin arkasından çıkarılır ve alıcı alana dikilir. FUE saç ekiminde ise eksizyon yoktur ancak bunun yerine foliküler üniteleri çıkarmak için bir zımba kullanılır ve bu ekstre edilmiş tüyler daha sonra alıcı bölgelere implante edilir.

DHIsaç ekimi, bir FUE saç ekimi yöntemidir ve temel fark, saçın yerleştirilme şeklidir. FUE saç ekiminde, saç ekimi cerrahı tüm kafa derisi üzerinde kesi yapar ve foliküler üniteleri bu kesilere yerleştirir. Bununla birlikte, DHI saç ekim tekniği, herhangi bir kesiye ihtiyaç duymadan her seferinde kafa derisine implante etmek için patentli bir aletin kullanılmasını gerektirir. Alternatif olarak, bir robotik saç ekimi sistemi kullanılabilir. Bu sistem her saç folikülü için gerekli derinliği ve açıyı hesaplar, bu yüzden robotik foliküler ünite ekstraksiyonu olarak da bilinir.

DHI Tekniği ve FUE Saç Ekimi

DHI, implante edilen folikülün açısını, derinliğini ve yönünü tam olarak kontrol etmek için özel bir aparat kullanır. Bu tamamen doğal bir saç çizgisi ve doğal bir görünüm yaratır.

DHI tekniğinde, ekstrakte edilen greftler doğrudan alıcı alana implante edilirken, FUE tekniğinde, ekstrakte edilen greftler özel bir solüsyonda tutulur, alıcı alanda kanallar açılır ve daha sonra ekstrakte edilen greftler açılan kanallara implante edilir. DHI’de ilave kanal açma aşaması yoktur.

DHI’de kanama yoktur, çünkü implantasyon kanalları açmadan özel İmplanter ile gerçekleştirilir.

DHI’de kabuklanma, oyuklaşma ya da postülasyon yoktur.

DHI ile bir seansta maksimum greft sayısı yaklaşık 2.000 greft, FUE’de 5.000 greft olabilir. Bu yüzden 2.000’in üzerinde grefte ihtiyaç duyan hastalar DHI ile birden fazla seans kabul etmelidir.

Özel İmplanter ile DHI’de açı ve yön vermek çok daha kolay ve daha başarılıdır.

DHI’de tıraş olmaya gerek yoktur, sadece donör bölge açılır. FUE’da, tüm kafa derisi işlemden önce tıraş edilmelidir.

DHI tekniğine sahip olan hasta, normal rutinine geri dönebilir ve FUE Saç Ekimi yapılan hastadan çok daha hızlı iyileşir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

DHI aracı, saç dokusunun iyi dağılmasını sağlar, böylece iz oluşma riski azdır.

DHI saç ekimi işlemi, herhangi bir insizyon gerektirmez.

DHI aracı, implante edilmiş saç köklerinin derinliğini, açısını ve yönünü kontrol eder.

DHI saç ekimi, düşük komplikasyon riski olan güvenli bir işlemdir.

DHI Saç Ekimi İçin İyi Bir Aday Mıyım?

DHI gelişmiş saç dökülmesi olanlar için idealdir. 5 yıldır erkek tipi kellik nedeniyle saç dökülmesi yaşayanlar DHI saç ekiminden faydalanmak için iyi bir adaydır. DHI, saç dökülmesi için tıbbi tedavilere olumlu tepki vermeyen erkekler için de tek seçenek olabilir.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul