Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme, Meme Dikleştirme

Meme büyüklüğü ailesel ve hormonal bozukluklar sonrası ve kilo alıp verme sonucunda meydana gelen bir durumdur. Göğüsler de büyüklüğe göre zamanla bazı fiziksel sorunlar da ortaya çıkar. Vücut ağırlığının ön kısma doğru kayması bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ve omuz ağrıları zamanla ortaya çıkmaktadır.

Meme küçültme meme dikleştirme ameliyatına karar verdiyseniz ilk olarak yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Ameliyatı yapacak doktora karar vermeniz önemlidir. Daha önce geçirdiğiniz ameliyatlarınız varsa veya düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınızı mutlaka doktorunuza bildirin. Ameliyat öncesinde doktorun sizden istediği bazı tetkikler vardır. Bunları yaptırmanız önemlidir.

Meme büyüklüğü olan kadınlar da estetik açıdan da güzel bir görüntü ortaya çıkmaz. Bazı kadınlar bu süreçte göğüslerini saklamayı tercih ederler. Meme büyüklüğü varsa eğer muhtemelen meme de sarkmada meydana gelmiştir. Meme büyüklüğü tedavisinde yapılan en önemli şey memelerin hacmini ve görüntüsünü normal boyutuna getirmektir. Hem görüntü olarak memeler eski görüntüsüne kavuşacak hem de olması gereken pozisyona gelecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Kadınlar da memelerin sarkmasına neden olan belli başlı nedenler vardır. Meme sarkmasının en önemli nedeni sık sık kilo alıp vermektir. Hamilelik döneminde de emzirme zamanın da çok sık bu sorunlarla karşılaşırsınız.

Meme dikleştirme ameliyatını meme de şekilde bozukluğu olan kişilerin yaptırması gerekir. Genel anestezi ile yapılan ameliyat 2-2,5 saat sürmektedir. Meme dokusunun sarkmasına bağlı olarak uygulanan tekniklerle yukarı kaldırılır. Ameliyat bittikten sonra özel olarak kullanılan sporcu sütyeni kullanılır. Ameliyat sonrasında hastanın 1 gün hastanede kalması gerekir.

Yeni doğum yapan anne adaylarında bu ameliyat 6 ay sonra yapılmalıdır. Bazı hastalar da kilo vermek de etki edeceği için ilk olarak diyet programı uygulanabilir. Şeker hastaları için ameliyata karar verilirken diyabetin tipi ve ne kadar süredir olduğu mutlaka göz önüne alınmalıdır. Bu duruma göre karar verilmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme meme dikleştirme ameliyatı adet dönemine gelmemesi gerekir. Ameliyattan 15 gün önce mutlaka sigara bırakılmalıdır. Ameliyattan 10 gün öncesinde kanı sulandıran aspirin veya benzeri ilaçları kullanmayı mutlaka bırakmak gerekir. 48 önceden de alkol tüketilmemesi gerekir. Alınan alkol vücut direncini düşüreceği gibi anestezi ilaçlarını da etkinleştirir. Ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gereken şeylere doktorunuz aracılığı ile ulaşmanız mümkün.

Ameliyatı Kimler Yaptırmalıdır?

Meme küçültme meme dikleştirme ameliyatı için hastalara iz konusunda bilgi vermek gerekir. Bu nedenle bu ameliyat herkes için yapılamayabilir. Eğer sarkma çok az düzeyde ise bu ameliyatı olmanız gerek kalmayabilir. Çünkü bazı hastalar izin kalmasını istemedikleri için ameliyattan vazgeçebiliyor.

Meme dikleştirme ameliyatı ile daha dik ve şekilli göğüsleriniz olacaktır. Özellikle ameliyatı yaptırmadan önce izler konusunda detaylı bilgi almanız gerekir. Ciddi rahatsızlıkları olan kişilerin bu ameliyatı yaptırması önerilmez. Bu nedenle doktor ameliyatı yaptırmaya karar verenlere daha önceden bir rahatsızlık geçirip geçirmediğini mutlaka sorar.

Ameliyat Sonrası

Meme küçültme meme dikleştirme ameliyat sonrasında genellikle her iki meme de biriken fazla sıvının vücuttan atılması için doktor tarafından dren takılır. Takılan drenler 2 gün boyunca durmak zorundadır. Ameliyat sonrasında sütyene benzeyen sargılar takılır. Ancak bu sargılar 1 hafta sonra çıkartılır. Atılan dikişler ise 10 gün sonrasında çıkartılır. Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatından sonra morarma ve memede hissizlik meydana gelebilir. Bu sorunlar bir hafta sonra kendiliğinden geçer. Ancak ameliyattan 3 ay sonra ağır egzersizlerden uzak durmanız gerekir.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul