Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Diş Estetiği

Sağlıklı bir gülüş herkesin istediği gibi özgürce gülebilmesi için gereken tek şey diş sağlığıdır. Sağlıklı dişleriniz varsa o zaman özgürce gülebilir ve kendinizi daha özgüvenli hissedersiniz. Bunun için yapmanız gereken ise diş bakımınıza özen göstermek ve diş hijyenine dikkat etmektir. Bununla birlikte dişleriniz daha sağlıklı olacak veya olan sağlığınızı korumuş olacaksınız Her türlü diş sorununun çözümüne uygun son teknoloji tedavi yöntemi ve uzman kadromuzla sizlerleyiz. Diş sağlığımızı korumaya çalışsak da bazen sorunların gelişmesini durduramayız daha çok genetik faktörlü sorunların çözümü daha zor olmaktadır. Bununla birlikte bu yazımızda son zamanlarda diş sorunu olsun olmasın birçok kişinin daha estetik ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak için tercih ettiği diş estetiği ile ilgili merak edilenleri aşağıya sıraladık.

Diş Estetiğinin Kullanıldığı Durumlar Ve Bu Yöntemde Kullanılan Malzemeler:

Diş estetiği son zamanlarda çok sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kişiler daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak için bu yönteme başvurmaktadır.  Peki hangi durumlarda diş estetiği uygulanır. Dişler arasında oluşan çarpıklık ve orantısızlıklarda dişlerde oluşan sararmalar kararmalar veya ton farklılıklarında bu farkı kapatmak için kullanılır. Daha önce yapılmış olan dolguların veya kaplamaların eskimesi sararması renginin değişmesi gibi durumlarda kullanılır bu durumlar sadece dişi estetik açıdan değil aynı zamanda diş eti ve diş yapısını da tehdit eder. Bu ve bu gibi durumlarda diş estetiği uygulanabilir. Diş estetiğinde en çok tercih edilen malzeme türü lamine protezlerdir. Çünkü bu malzeme diş yapısına en çok benzeyen yapıdır. Daha sonra tam seramik kaplamalar kullanılır bir de porselen türü dolgular kullanılır bu tedavi şeklinde estetik gülüş garantidir.

Diş Estetiği Kaç Seansta Yapılır?

Günümüz teknolojisi diş tedavilerinin çoğunda tek seansta sorunların çözülmesi için gerekli donanımlara sahiptir. Ama bu durum diş yapısına çene yapısına ve kemiklerin uyum sürecine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir başka şekilde yapılan uygulamaya göre de işlem süreci değişiklik gösterebilmektedir. Diş estetiğinde ise kullanılacak malzemelere göre seans süreci değişiklik gösterir. Yaprak dolgular tam seramik kaplamalar gibi pratik malzemelerin kullanılacağı diş estetiğinde tek seansta işlem tamamlanabilir. Bunu dışında diş ölçüleri alınacaksa veya dişler önceden yapılacak işleme hazırlanacaksa bu seanslar ikiye çıkabilir ortalama en fazla 3 seansta diş estetiği yapılabilmektedir. Burada ki tek amaç sadece sağlıklı ve estetik bir görünümdür. Bu yüzden tedavi sürecinde sağlığınız ile ilgili hiçbir endişe duymanıza gerek yoktur. Diş estetiğinde en son teknoloji ve en iyi malzemeler ve gerekli tüm donanımlara sahip olduğumuz gibi sizler için en iyi olanı seçmek için çalışıyoruz gülüşünüzü gönül rahatlığıyla bizlere emanet edebilirsiniz.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul