Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer İle Diş Beyazlatma

Diş problemleri çok daha fazla artmıştır bununla birlikte her geçen gün daha farklı ve daha ileri teknolojilerle tedavi şekilleri de artmıştır. Sağlıklı bir gülüş bembeyaz dişler ve özgürce gülebilmek konuşabilmek herkesin hayalidir.  Gülüşümüz sosyal hayatımızda bizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir.  Bu yüzden bunu korumamız gerekmektedir. Bunu da dişlerimize diş etlerimize yani ağız bakımımıza dikkat ederek yapabiliriz. Unutmayalım ki diş kaybı bu küçük sorunlardan çok daha büyük bir sorundur ve kaybedilen dişin yerine yetişkin bir bireyde hiç bir şekilde tekrardan diş çıkmaz. Diş problemleri yapısal olduğu gibi diş etinde kökünde veya renginde de olabilmektedir. Diş yüzeyinde genelde oluşan sararmalar aşırı sigara kullanımından çay ve kahve gibi içeceklerin çok fazla tüketilmesinden bunun yanında diş bakımına gerekli özenin gösterilmemesinden kaynaklı olarak da oluşabilmektedir. Sararmaların oluşmasından sonra dişler için beyazlatma uygulamaları yapılabilmektedir.  Bu beyazlatma işlemi pratik bir beyazlatma kalemi ile yapılabildiği gibi lazer yöntemi ile de yapılabilmektedir.

Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır:

Lazer ile diş beyazlatma yöntemi diğer kalem uygulamalarından veya renk uyumunu sağlayan boyalardan dişlere çok daha uzun süreli bir beyazlık kazandırır. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Beyazlatma kalemlerine diş hekiminizden temin edebildiğiniz gibi eczanelerden de alabilirisiniz Ama bu yöntemin kalıcılığının olmadığını bunun yanında çok kısa bir süreç için beyazlık sağladığını unutmamanız gerekmektedir. Bu yönde en çok tercih edilen ve daha uzun süre beyazlık sağlayabilen lazer yöntemi,  oldukça basit pratik ve tek seansta yapılabilen bir işlemdir. Bu yöntemi le diş yüzeyinde oluşan sarılıklar ve lekelerden kesin olarak kurtulabilirsiniz. Bu yöntemde kullanılan lazer makinası diş etine ve diş yüzeyine hasar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Cihaz başlıkları kişiden kişiye değiştirilmekte hijyene ve sterilliğe dikkat edilmektedir. Bu işlem X ışınları ile diş yüzeyinin leke olan kısımlarına ve tamamına hassas ışın atımları yapılması ile gerçekleştirilir. Hastalar bu işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmedikleri gibi gerek görüldüğü zamanlarda anestezik uygulamalar yapılabilmektedir.

Lazer İle Beyazlatma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekilenler:

Bu işlemden önce sigara ve alkol kullanılıyorsa kesinlikle ara verilmelidir. İşlem sırasında kıpırdamamaya dikkat ediniz böylece ışınların yanlış bir yere gelmesi önlenmiş olacaktır. Beyazlatma işleminden en az iki saat sonrasına kadar da bir şeyler yenip içilmemelidir. Sigaradan ve kafeinin fazlasından uzak durulmalıdır.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul