Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İmplant

Diş kaybı yaşa bağlı olabildiği gibi sonradan da gelişebilen bir durum olabilir hatta genetik olarak da diş hassasiyeti yaşanabilir. Söz konusu ağız ve diş sağlığı ise her şeyden önemlisi hijyendir.  Diş sorunlarının birçoğu ağız ve diş bakımına dikkat edilmediği için ortaya çıkmaktadır. Yemeklerden önce ve sonra veya günde en az iki defa dişlerimizi fırçalamamız gerekir. Bununla birlikte diş probleminiz yoksa bile 6 ayda bir diş hekimine görünmeniz oluşabilecek çürükleri önlemede büyük öneme sahiptir. Diş fırçanızı da 3 ay gibi bir sürede değiştirmeniz gerekmektedir bu sayede fırçada bakteri birikimini en aza indirmiş olursunuz. Diş ipi belirli aralıklarla kullanılmalı bununla birlikte günde bir kere mutlaka gargara kullanılmalıdır. Diş insan vücudunda kendi kendini yenileyemeyen tek yapıdır. Bu yüzden oluşacak sorunlar hafife alındığında veya gerekli önlemler alınmadığında diş kaybı yaşayabilirsiniz. Diş kaybı yaşandıktan sonra tek sağlam ve kalıcı tedavi, yöntemi son dönemlerde çok sık kullanılan İmplant yöntemidir.  Bu yöntem maliyetli ve doğrudan vücut bütünlüğüne bağlı olarak yapılan bir işlem olmasından kaynaklı olarak deneyimli ve işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

İmplant Nasıl Uygulanır:

Bu uygulama diş kaybı yaşandığı durumlarda kesin ve kalıcı çözüme ulaşmak amacıyla kullanılır. İmplant yöntemi kaybedilen dişin yerine titanyum ile kaplanmış olan vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi ile başlar. Bu işlem zorlu bir işlemdir ve hastanın ağrı hissetmemesi için gerekli anestezi uygulamaları yapılır. Bu işlem yapıldıktan sonra hastanın çene kemiği içerisinde bu titanyum kaplı vidanın kemik ile bütünleşmesi gerekmektedir. Bu süreç  1-4 aya kadar sürebilir. Bu süreç içerisinde vidanın başı içeride kalırken yapılacak olan protez için uç kısmı diş eti üzerinde kalır bu da estetik bir görüntü oluşturmaz ve yemek yerken de sorun oluşturabilir. Vidanın kemik ile bütünleşmesi tamamlandıktan sonra diş yapınıza uygun ölçülerde hazırlanan protez geçici protez çıkarıldıktan sonra takılır. Bu sayede işlemler tamamlanmış olur.

İmplant Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekilenler:

İmplant uygulanırken diş kemik ve çene yapısının gelişimini tamamlamış olması çok önemlidir bununla birlikte diş etinin de implant uygulaması için elverişli olması gerekmektedir. Asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalı sigara alkol ve kafein den de tedavi öncesinde ve sonrasında da uzak durulmalıdır. Bu şekilde diş etinin erimesinin önüne geçilmelidir. Çok soğuk ve çok sıcak yiyecek ve içeceklerden de uzak durulmalıdır. Gerekli bilgilendirmeler hastanemizde yapılmakla birlikte tedavi sonrasında da gözlem yapılmaktadır.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul