Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction

Son yıllarda estetik operasyonlar oldukça yaygın hale gelmiştir. İhtiyacı olanlardan ziyade ihtiyacı olmayanların sadece merak ettikleri için estetik operasyon yaptıranların sayısı da oldukça fazladır. Liposuction da en çok merak edilen estetik operasyonlardan bir tanesidir.

Liposuction Nedir?

Liposuction obezite gibi bir sorunu olmayan kişilerin sadece bölgesel yağlanmasının olması durumunda fazlalık olan bölgelerdeki yağlardan arındırılması işlemidir. Halk arasında yağ aldırma operasyonu olarak da bilinmektedir. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kimlere Yapılabilir?

Liposuction yukarıda da belirttiğimiz gibi kilo problemi olmayan sadece bölgesel anlamda yağlanması olan kişilere uygulanmaktadır. Bu uygulama ir zayıflama yöntemi değildir, sadece bölgesel olarak incelmeyi ve estetik anlamda daha düzgün bir fiziğe sahip olabilmenizi sağlar. Eğer kilo olarak bir fazlalığınız var ise öncelikli olarak düzenli beslenme ve spor ile bu kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir. Sonrasında eğer bölgesel olarak sizi rahatsız eden bir yağlanma söz konusu ile liposuction uygulaması yapılabilmektedir.

Hangi Durumlarda İşe Yaramaz?

Eğer sürekli kilo alıp veren biri iseniz bu uygulama vücudunuzda bir toparlanma sağlamayabilir. Kilo alıp vermeye bağlı olarak vücudunuzda bir sarkma oluşmuş ise yine bu uygulama ile bir toparlanma ve sıkılaşma sağlamak mümkün olmuyor. Bu nedenle bu uygulamayı yaptırmanız bir daha kilo almayacağınız anlamına gelmiyor. Bu uygulama ile birlikte düzenli egzersiz ve sporu da hayatınıza sokmalısınız. Aksi halde bu uygulama uzun vadede bir işinize yaramayacaktır.

İyileşme Süresi

Uygulama sonrasında birkaç haftalık iyileşme süresi beklenmektedir. Bu uygulamadan sonra özel bir korse kullanmanız gerekiyor. Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde toparlanabilmesi için bu korsenin kullanılması şarttır. Yaklaşık 4-8 hafta arasında bir korse kullanımı şarttır. Bu süre sonunda eğer dikişlerinizin iyileşmesinde de bir sorun yok ise normal hayatınıza dönebilmeniz mümkündür. Normalde işlemden bir hafta sonra dikişleriniz alınmaktadır. Aksi bir durum olursa bu süreç uzayabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uygulamadan sonra düzenli bir egzersiz programı şart olmaktadır. Eğer iyileşme süreciniz normal şartlarda oluyor ise egzersizlerinize 3-4 hafta sonrasında başlayabilirsiniz. Önce ufak ufak kendinizi yormadan başlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

map-marker
Torun Center, Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No: 74/186 A, D:Blok B1 Şişli/İstanbul